Ježíšek přišel za klienty sociální služby Nemocnice AGEL Louny z lounské školky

21.12.2022

O vánoční dárky ani atmosféru nepřijdou ani letos klienti sociální služby Nemocnice AGEL Louny. Překvapení pro ně tentokrát připravila Mateřská škola Louny, V Domcích 2427.

Přestože Štědrého dne se dočkáme až v sobotu, do lounské nemocnice přišel Ježíšek už o něco dříve. „Mateřská škola obdarovala dárečky naše klienty sociálních lůžek, kteří nemohou svátky trávit doma se svými blízkými. Klienti měli velkou radost z dárků a my velice děkujeme za takový krásný čin, na kterém se podíleli maminky s dětmi, paní učitelky a paní ředitelka,”
Při předání se neskrývala radost nikoho zúčastněných, a i slzy ukáply, hlavně z dojetí, že klienti tyto svátky nemohou trávit se svými milovanými, jako jsme my všichni, běžně zvyklí,” neskrývala radost Helena Cimrmanová, akviziční pracovnice Nemocnice AGEL Louny.

A jaké dárky tedy už dělají zejména klientům sociálních lůžek v nemocnici radost? Jsou to bačkory, knížky, ponožky, oblíbené křížovky, gely, parfémy, čaje, kafe nebo deky. „Samozřejmě jsme nezapomněli ani na děti z mateřské školy, které od nás dostaly lízátka nebo originální AGEL omalovánky a pastelky. Velice si této spolupráce vážíme, protože nám dospělým připomíná a dětem ukazuje, jaký je pravý smysl Vánoc,” dodává aktivizační pracovnice s tím, že na slavnostním předání nechyběli za mateřskou školu její ředitelka Lenka Fárová, pedagožka Věra Formánková a za děti  pak maminka Nikola Csonková.

Slavnostním předáním dárků Vánoce v sociální službě Nemocnice AGEL Louny teprve začaly. Už ve čtvrtek si zdejší klienti sami zadělají, a v pátek pochutnají, na tradičním bramborovém salátu a oblíbených řízcích.