Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Koledováním i mikulášskou nadílkou těší adventní program klienty sociálních lůžek v Nemocnici Louny

6.12.2019

Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou čertů a andělů, který přinesl nadílku klientům oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Louny, patřící do skupiny AGEL. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Netradiční návštěva za sebou nechávala usměvavé klienty, které kromě své přítomnosti a sváteční nálady potěšila balíčkem, perníkem a přáním k Vánocům. „Každoročně zveme Mikuláše, aby obdaroval klienty, kteří si nemohou užít svátky doma s rodinou a musí advent strávit v naší sociální službě. Proto Mikuláš s čerty a andělem z řad zaměstnanců obcházel pokoje a předával klientům balíčky, které jim připravily jejich rodiny. Každý klient má možnost se s družinou vyfotografovat, fotky poté klienti dostávají jako vzpomínku na tento den. Celkem Mikuláš obdaroval 40 klientů a o letošních Vánocích se postaráme přibližně o pětatřicet z nich,“ míní Bc. Jana Hendrychová, zdravotně sociální pracovník Nemocnice Louny.

Posláním sociální služby je poskytovat ji osobám, u kterých skončila indikace k další zdravotní hospitalizaci, ale jejich potřeby pro pobyt v domácím prostředí nejsou dostatečně zabezpečeny.  „Vánoční výzdoba i koledy však mají kouzelnou moc a velmi blahodárně působí na psychiku našich klientů. Mnozí z nich, ačkoliv jsou už dospělí, se rádi vracejí do dětských let, aby si připomněli tento kouzelný čas,“ říká Bc. Jana Hendrychová, zdravotně sociální pracovník Nemocnice Louny.

Během adventu čeká klienty oddělení sociálních lůžek Nemocnice Louny bohatý program.  V pondělí 16. prosince proběhne vánoční pečení personálu s klienty sociální služby a Předvánoční flétničkové setkání dětí základní školy JAK Louny. V pátek 20. prosince netradičně klientům popřejí krásné Vánoce děti z mateřské školy Hřivice svým vystoupením plným koled a vánočního zpívání s tajuplným názvem Vánoční překvapení skřítků z mateřinky. „Na Štědrý den připravujeme tradiční štědrovečerní večeři pro klienty, kteří nemohou strávit svátky se svou rodinou,“ říká Bc. Jana Hendrychová, zdravotně sociální pracovník Nemocnice Louny, která přesto věří, že všem klientům sociální služby připraví příjemné vánoční chvíle.

 

 

 

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: